loader gif

Податок для самозайнятих.

Нещодавно у Владивостоці пройшов ВЕФ-2018. На ньому глава Федеральної податкової служби Мішустін поділився планами відомства ввести податок на самозайнятих.

Ідея обкласти податками всіх маленьких підприємців, які підробляють в таксі, роблять манікюр на дому, організовують дитячі свята – не нова. Державі не вистачає грошей до бюджету, ось воно і шарить – де б ще можна було зібрати податків.

Початок форуму ВЕФ-2018

Як податок на самозайнятих відіб’ється на орендодавців таксі?
На подив, нічого особливо страшного для тих, хто здає автомобілі в оренду, це не означає.

По-перше, податок спершу обкатають на 4-5 пілотних регіонах і тільки потім будуть впроваджувати по всій Росії.

По-друге, багато які здають автомобілі в оренду вже платять податки в якості індивідуальних підприємців – наприклад, єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД).

По-третє, ініціатива ФНС більшою мірою торкнеться водіїв таксі, а не орендодавців. І тим не менше, давайте докладніше обговоримо нову ініціативу. Зараз фізичні особи сплачують податок за ставкою 13%. ФНС пропонує всім самозайнятою платити 4% – що набагато менше! Здавалося б, це вигідно: 4% менше 13%! Але за фактом мова йде про те, що 4% більше 0% – таксисти взагалі ніяких податків не платять. Тому їм нова ініціатива тільки на шкоду.

До речі, хочете дізнатися як заробити здаючи машини в оренду під таксі? – Прочитайте про покроковому плані

Звідки взялася ставка 4%? Звичайний ІП платить або 6% з доходу, або 15% з прибутку, плюс в кінці року близько 30.000р внесків до Пенсійного Фонду, Фонд обов’язкового медичного страхування (ФОМС) і так далі. Законодавець пропонує водіям платити ці 4%, які підуть в ФОМС, а по Пенсійному фонду вирішувати самому – відраховувати щомісяця гроші в ПФР, збирати їх у недержавному пенсійному фонді або не відкладати на пенсію взагалі. З урахуванням середньої тривалості життя чоловіків в країні, велика частина водіїв вибере варіант номер 3.

Щорічні страхові внески по ІП

По суті, логіка держави така – ми хочемо отримати з самозайнятих хоч скільки-то грошей, але для цього їх треба вивести з «тіні». Для цього пропонуємо вигідні умови «відбілювання»: ніяких щорічних фіксованих платежів, реєстрація в ИФНС через сайт nalog.ru, низька ставка податку в 4% і його автоматичний розрахунок через сервіси агрегаторів.

Так-так, адмініструвати стягнення податків повинні будуть служби таксі!

Почасти це стало результатом участі агрегатів в форумах типу МЕФТ, де їм ненав’язливо запропонували увійти в якісь профільні комітети. Ну, а коли ті ж Яндекс-Таксі з Максимом опинилися в одному профільному комітеті з ФНС (податкова) – а крім них там були YouDo та інші сервіси для фрілансерів – їм озвучили ідею стати податковими агентами.

Залишити відповідь