loader gif

Продаж деревини: як було раніше та як відбувається зараз

Для підприємств і підприємців, що хочуть придбати технічну деревину, створені онлайн аукціони відкритого типу. Прийняти в них участь можна за допомогою електронного торгівельного майданчику (таких маркетплейсів наразі існую понад 40). Важливо, щоб ця торгівельна платформа була акредитована в системі Прозорро.Продажі.

Продаж деревини, у тому числі і технічної, повинен здійснюватися лише через систему відкритих електронних торгів. Лісгоспи України, що продають понад 25% від своїх запасів деревини, мають право продавати її лише через систему Прозооро.Продажі. Це регламентовано чинним українським законодавством, яке нещодавно було змінене.

Дерев’яні товари лісгоспи отримують завдяки періодичній вирубці лісів, що потрібна для забезпечення виконання санітарних норм. Повалені колоди дерев та їх частини розділяють на частини та переробляють, щоб потім ця сировина могла використовуватися підприємствами. Наприклад, про те, як продається сірниковий кряж, ви можете дізнатися на сайті УУБ https://sale.uub.com.ua/ru/news/sirnykovyj-kryazh-prodajetqsya-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale.

Як було раніше

До того, як в законодавстві України відбулися зміни, деревина продавалася посадовими особами на основі тіньових схем. З їх допомогою ця сировина реалізовувалася по заниженій вартості на основі хабарів, тому державна скарбниця не отримувала необхідних коштів, а лісова галузь не розвивалася належним чином.

Як стало тепер

На даний час лісові господарства зобов’язані продавати деревину лише на онлайн торгах, що є відкритими для усіх бажаючих. Ніхто тепер не дасть хабарів, так як дані учасників торгів закодовані. Завдяки цьому забезпечується чесна торгівля деревиною та іншими видами держмайна. Удосконалена система вже встигла себе проявити з найкращої сторони, так як державі вдалося зруйнувати багато застарілих корупційних схем.

Де придбати деревину

Великі партії деревини тепер можна придбати лише на онлайн торгах, що проводяться відкрито. Шукати цікаві лоти можна в будь-який час, так як електронні торгівельні майданчики працюють цілодобово, а завдяки регулярному оновленню даних на сайті торгівельної платформи завжди знаходиться актуальна інформація. Дізнатися про те, де продається деревина, можна за посиланням sale.uub.com.ua. Це сайт Української універсальної біржі, яка є найпопулярнішою з електронних торгівельних платформ.

Завдяки тому, що торги ведуться відкрито, спостерігати за ними можуть усі бажаючі, серед яких можуть бути навіть представники органів контролю та преси. Це виключає махінації, так як усі бачать усе.

Після закінчення аукціону відкриваються дані про учасників торгів та переможця. А до цього часу продавець не бачить даних інших, а для учасників інформація також була закритою. Далі адміністрація торгівельного майданчику перевіряє документи обох сторін перед тим, як буде підписана угода. У випадку підозри на махінації, учасника буде усунено, тому електронні торги є безпечними та прозорими.