loader gif

Які існують біржі на ринку

Нині під терміном товарна біржа мається на увазі оптовий ринок, який діє безперервно і дозволяє здійснювати різноманітні угоди. Як правило, продаж і купівля товарів виконується між взаємозамінною продукцією, яка має відповідну якість і має внутрішню ідентичність.

Якщо розглядати товарну номенклатуру, то біржі можуть бути універсальними і спеціалізованими.

Універсальні біржі

Найбільші товарні біржі відносяться до універсальних. Наприклад, можна розглядати Чиказьку торгову палату і товарну біржу.

У першому варіанті торгівля ведеться золотом та цінними паперами, а також кукурудзою та пшеницею, соєвою продукцією. У другому варіанті торгівля використовується для угод з іноземних валют, свинями та великою рогатою худобою, беконом та пиломатеріалами.

Спеціалізовані біржі

У свою чергу спеціалізовані товарні біржі використовують окремі групи товарів. Наприклад, на Лондонській біржі воліють цвіте, тобто акцентуються на сріблі, алюмінію та міді. У Нью-Йорку працюють з кавою, какао та цукром.

Біржові функції

Як основні функції товарної біржі слід виділити створення оптимальних умов, які зможуть сприяти укладанні різноманітних угод, і навіть безперервність можливості для торгівлі. Крім цього, товарна біржа виконує функцію посередників між різними учасниками, які беруть участь у торгах.

Різноманітність аукціонів та товарний ярмарок

У найбільш глобальному та загальному сенсі аукціон передбачає створення громадського торгу, основним принципом якого є можливість придбати продукцію тим, хто заплатить велику вартість. Поряд із цим, аукціон виконується за відповідним регламентом, а також у заздалегідь передбачених тимчасових та просторових умовах.

Класифікації аукціонів

Є можливість виділити різноманітні класифікації аукціонів. Наприклад, з ініціативи розрізняються примусові та добровільні, тобто такі, де виконується реалізація конфіскованого з тих чи інших причин майна та, що виконуються з ініціативи продавця, відповідно.

За складом учасників є відмінності між відкритими та закритими заходами, тобто такими, де може взяти участь кожен і такими, де беруть участь лише запрошені особи відповідно.

Є й інша різниця між закритими та відкритими аукціонами. У таких випадках мається на увазі можливість бачити чи бачити ставки інших. Таким чином, на відкритому аукціоні всі бачать ставки інших і, відповідно, за наявності відповідних умов можуть коригувати власні ставки. Закриті аукціони в даному варіанті припускають відсутність можливості подивитися ставки інших, тобто кожен передає аукціоністу власну ставку і таке значення зазвичай є фіксованим. 

Одним з найпоширеніших є так званий аукціон перший ціни, коли для того, щоб придбати той чи інший товар, потрібно запропонувати і сплатити найбільш високу вартість. Набагато менш поширеним є так званий аукціон другої ціни, коли той, хто запропонував найвищу вартість, сплачує не лише ці гроші, а й вартість, яку запропонував його найближчий конкурент, тобто другий за розміром.

Під подвійним аукціоном мається на увазі захід, де беруть участь різні продавці та покупці. Аукціоніст у свою чергу визначає оптимальні вартості та сприяє укладенню угод між покупцями та продавцями.

Також до одним із найпоширеніших варіантів відноситься так званий аукціон на підвищення або англійський аукціон. Які беруть участь поетапно зростаючу вартість і в результаті залишається тільки єдиний покупець, який продовжує підвищувати і в результаті пропонує найбільш високу вартість.

Дуже цікавим варіантом є голландський аукціон, де спочатку виставляється більш висока вартість, надалі виконується поступове зниження доти, доки не з’явиться покупець, який здатний цю вартість сплатити. Специфіка голландського аукціону полягає в тому, що найчастіше він використовується для різних цінних паперів та ліцензій, а також для того, щоб продати різну недосконалу нерухомість, вживану продукцію та квіткову продукцію.

Приватний аукціон є різновидом закритого аукціону, коли для участі потрібна спеціальна акредитація та торги виконуються між обмеженою спільнотою.

Товарний ярмарок

Під цим терміном маються на увазі регулярні ринкові заходи, які, як правило, виконуються в обмежений тимчасовий період, в якусь конкретну пору року для виконання купівлі або продажу тієї чи іншої продукції.

Дізнатися про біржову реформу в Україні ви можете за посиланням https://biz.nv.ua/ukr/economics/torgivlyu-na-birzhi-v-ukrajini-teper-regulyuye-zakonodavstvo-50190132.html. Важливо, щоб ця сфера постійно розвивається та відповідала вимогам ринку.